Plik dźwiękowy

Columbus Duo – Columbus plays Starewicz (2015)

Pierwszy wpis o polskim wykonawcy to starzy przyjaciele z zespołu Columbus  Duo. Należy się im to ode mnie. Z braćmi Swoboda przyjaźnie się już około 20 lat. Poznałem ich w latach 90, kiedy grali w jednej z moich ulubionych kapel polskich noisowo rokowym Thing. Przyjaźń trwa do dziś, bo to  fajni i inspirujący ludzie. Wrzucam tu koncert  Columbus Duo z muzyką „na żywo” do trzech filmów Władysława Starewicza zarejestrowana w klubie Winda w Gdańsku 7 października 2015. Koncert nagrał  na jeden mikrofon nasz wspólny kumpel Marcin Dymiter. Staliśmy wtedy sobie jeszcze przed koncertem na sali rozmawiając, kiedy podszedł do nas Marcin i powiedział, że będzie nagrywał ten koncert i jak będzie fajny to może, kiedyś to się wyda. Wydane nie zostało, ale za to udostępnione na bandcampie za darmo do odsłuchania.To była improwizowana  muza do  pionierskich czarno – białych  animacji. Natomiast dotarcie na ten koncert do tego klubu graniczyło z cudem. Po prostu nikt nie wiedział, gdzie on jest. Jeśli ktoś lubi eksperymenty, improwizacje, minimal, krauta i wczesny postrock(Tortoise, Ui, Salaryman) to może poświecić trochę czasu na odsłuchanie tego koncertu, który jest dobrze zagrany i nagrany.Puszczono tam 3 filmy Władysława Starewicza. Był on  rosyjskim filmowcem narodowości polskiej, twórcą i pionierem filmów animowanych, a także twórcą  pierwszego w historii filmu lalkowego.Filmy jakie puszczono to:

1. Zemsta kinooperatora, reż. W. Starewicz, Rosja, 1912,
2. Maskotka, reż. W. Starewicz, Francja, 1934,
3. Konik polny i mrówka, reż. W. Starewicz, Rosja, 1913,

 

 

Continue reading

Distorminal Deadwax – Distorminal Deadwax (2012)

Płyta jest sprzed paru lat, ale to zaginiona perełka. Wydała ją mała wytwórnia Gibbon Envy Recordings w 2012. Skład jest bardzo mocny tej kapeli. Grają tu Gordon Watson [Terminal Cheesecake] na gitarze, David U [Distorted Pony] na gitarze, Mat Rowlands [Alien Sex Fiend] na basie, Erick Legrand [Headcleaner]  na perkusji i Gouédé Oussou  udzielający się wokalnie i na metalowej perkusji czyli beczki, blachy itd. Płyta jest krótka, bo trwa zaledwie 19 minut. Jest na niej 6 utworów, ale za to jakich. Jest to jazda szumiastych, zgrzytliwych, metalicznych gitar przypominających wcześniejsze kapele panów Gordona i Davida czyli Terminal Cheesecake i Distorted Pony. Jest też industrialne brzmienie przypominające dokonania teksańskiego Pain Teens. Wokalnie czasami odjeżdżają  zniekształcając wokale jak Gibby Haynes z Butthole Surfers po zjedzeniu LSD bawiący się mikserem. Płyta z coverami, ale wyśmienita. Kupiona niedawno i słuchana ostatnio bardzo często, bo codziennie przynajmniej raz. Dziś już przeleciała dwa razy. Polecam !!!

 

Continue reading

UXO – UXO (2016)

No i Reptillian Records znowu w natarciu. 29 stycznia ukazał się debiutancki album formacji UXO. W skład tej kapeli wchodzą dwaj weterani amerykańskiej sceny noisowej Steve Austin z Today Is The Day i nowojorczyk Chris Spencer z Unsane. Tak, że jest grubo. Obaj panowie udzielają się tutaj na gitarach i wokalnie. Skład uzupełniają perkusista Patrick Kennedy ze stonerowego Ironboss i na basie bostończyk Aarne Victorine. Ja płytę mam już kupioną. Czekam teraz tylko na listonosza z przesyłką. Czego można się po nich spodziewać. Wiadomo i tak. Jest na pewno głośno. Jest tutaj 7 utworów niezbyt szybkich, ale ciężkich i hałaśliwych. Muzycznie to bardziej zbliżone jest do kapeli Chrisa czyli Unsane. Panowie wokalnie zmieniają się. Muzyka dla fanów nowojorskiego Unsane. O muzyce nie mozna za dużo pisać trzeba jej słuchać. Ja to łykam.

 

12659707_899031630215252_936441598_n

                              UXO – UXO (2016)                               Reptillian Records 

Lista uworów:

1) Bitter
2) Trauma
3) Blind Suicide
4) Redlegs
5) Everything’s A Mistake
6) This Won’t Take Long
7) User

Continue reading